Gry integracyjne dla firm – czyli jak kreatywnie spędzić czas po pracy?

gry integracyjne dla firm

Jak rozluźnić atmosferę, aby zwiększyć wydajność zestresowanych pracowników? Prawdopodobnie to jedno z częściej zadawanych pytań przez menadżerów. Czasem te niekonwencjonalne metody mogą się okazać najbardziej skuteczne. Gry integracyjne dla firm to niewątpliwie nowoczesny sposób na poprawę komunikacji wśród pracowników i lepsze poznanie się nawzajem.

Po co spędzać wspólnie czas po pracy?

Po pierwsze – dobre przedsiębiorstwo jest jak sprawny zegar.

Zdanie bardzo powszechne, ale przede wszystkim prawdziwe. Problemy w firmie zaczynają się najczęściej od braku komunikacji między ludźmi. W związku z uczuciem zmęczenia problemami i zadaniami, czasem pojawia się pomysł spędzenia wspólnie czasu nie będąc w pracy.

Niektórym sama idea wspólnego wyjścia ze współpracownikami może wydawać się męką. Jednak, aby poprawić komunikację nie trzeba na takim spotkaniu nawet rozmawiać o pracy. Ludzie poprzez samo spędzanie czasu stają się bardziej przyjaźni. Te wyjątkowe sposoby przeżywania wspólnych chwil zapadają najbardziej w pamięć i sprawiają, że potem przyjemniej rozmawia nam się z kolegami z pracy.

Dobra firma powinna być zorganizowaną formą przyjaźni. Herbert N.Casson

Iść na piwo, czy może jednak…

Z pewnością integracja poprzez rozrywkę to najlepszy sposób na szybką poprawę relacji. Kiedyś jedyną formą spędzenia czasu po pracy było wyjście na piwo. W pewnym momencie jednak to się znudziło i zaczęto szukać bardziej kreatywnych form.

Gry integracyjne dla firm są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Rodzajów gier integracyjnych dla firm jest wiele. Zależy na co chcielibyśmy położyć nacisk. Jeżeli dążymy do tego, aby takie wyjście było tylko i wyłącznie rozrywką dla pracowników, mamy cały wachlarz możliwości.

Gry integracyjne dla firm 2

Jak wybrać grę integracyjną dla firm?

Od klasycznych już wyjść na kręgle czy bilard, po te ostatnio popularne escape roomy. Co wybrać? To zależy od liczby osób, od budżetu, od upodobań. Jeżeli wiemy, że pracownicy lubią wysiłek fizyczny to wybierzmy grę w paintball, natomiast jeżeli lubią rozwiązywać zagadki to sprawdzi się pokój zagadek.

Warto oczywiście spróbować wszystkiego. Każda z tych gier integracyjnych dla firm będzie niosła za sobą korzyści. Możliwe, że niektórzy pracownicy może dopiero wtedy będą mieli okazję porozmawiać z innymi. Prawdopodobnie nawiąże się dobry kontakt i współpraca będzie przebiegała lepiej.

Czy to jest takie popularne?

Bardziej niż nam się wydaje. W samej Polsce znajduję się już ponad tysiąc escape roomów i ich liczba konsekwentnie rośnie. Z drugiej strony, na grę w paintballa czasem trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem. Kręgle znajdziemy w prawie każdym większym mieście. W związku z tym znalezienie jednej gry nie jest większym problemem.

Jednak tutaj mówimy o samej rozrywce. Czy oprócz poprawy komunikacji coś z takiego spotkania można wynieść?

Edutainment – przyjemne z pożytecznym

Czy jest to możliwe, aby połączyć rozrywkę z merytoryką? W porównaniu do wcześniej przytoczonych przykładów, my stworzyliśmy gry integracyjne dla firm, które bardzo dobrze łączą w sobie te elementy.

QuizShow łączy elementy tradycyjnego Quizu i nowoczesne rozwiązania multimedialne. Przede wszystkim zależy nam na maksymalnym zaangażowaniu uczestników i rozbudzeniu wszystkich zmysłów.

Podczas gdy dla fanów kryminałów i rozwiązywania zagadek, mamy do zaproponowania CrimeShow. Wprowadzimy Twoją grupę w świat tajemniczej zagadki, a zadaniem uczestników będzie jak najszybsze odgadnięcie Sprawcy, Metody oraz Motywu zbrodni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – https://conceptgames.pl/gry-rozrywkowe/

Przeczytaj także:

QuizShow – czyli jak zorganizować i co wybrać na wyjście pracowników

 

Zostaw komentarz